Вітаю Вас, Гість

У 2017 році Бережківська публічно-шкільна бібліотека для обслуговувала  165 користувачів-дітей . Для них видано 4017 прим. документів. Середня читаність становить  24, середнє відвідування – 15.

Протягом 2017 року  до бібліотеки надійшло  421 книга для дітей в т.ч.370 підручників. .Періодичних видань для дітей бібліотека отримувала  2  назви. Журнали «Куля» і «Барвінок»

Одночасно упродовж року вибуло 568  прим. документів,

Бібліотечний фонд на 1.01.2018 р. становить  8884 прим. книг.

Сума платних послуг наданих дітям у 2017 році становить  300  гривень.

   У 2017 діяльність Бережківської публічно-шкільної бібліотеки була спрямована на відродження інтересу до книги та читання, виявлення читацьких інтересів, виконання освітньої, пізнавальної, інформаційної функцій. Виховання у читачів національної гордості і самостійності. Любові до свого села, до пам'ятників історії та культури краю, поваги до народних традицій, звичаїв. Для цього використовувалися традиційні та інноваційні форми роботи бібліотеки – книжкові виставки, огляди літератури, обговорення книг, різноманітні особистісно-рольові та літературні ігри (конкурси, вікторини, подорожі по книгах).

   Вся робота бібліотеки проводилася згідно з планом роботи на рік.  Масовими заходами  були охоплені усі вікові групи читачів.

  У 2017році бібліотека брала активну участь у відзначенні літературно-історичних, ювілейних дат та важливих державних подій. Було проведено комплекс масових заходів, присвячених популяризації кращих літературних творів вітчизняних та світових дитячих письменників,  проведено масові заходи щодо підтримки дитячого читання. Всього за рік проведено 19 масових заходів різноманітної тематики , які відвідало   170 читачві-дітей.

Проведено літературно-поетичну годину « Солов’їна, барвінкова-українська наша мова» присвячену Дню рідної мови. . З нагоди цього учні 5-11 класів стали учасниками свята - у ході якого поділилися поетичними перлинами про мову, висловили своє бачення мовних перепетій у нашій державі.

Формування патріотичних почуттів, ціннісного ставлення до держави, суспільства, історії, духовних і культурних витоків свого народу та природних багатств; З цією метою в бібліотеці  було проведено інформаційну годину до дня Соборності  «Історичний урок єднання» та «Нам пам'ять серця не дає спокою»–історичну відеогодину  до Дня пам’яті героїв Крут.

Майдан ридав, а Сотня в небо йшла,Один за одним, наче янголята…  Цими словами розпочалася Година пам'яті  присвячена героям Небесної сотні «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ... ПРОСТО ЙДУТЬ» 

Тиждень екологічного виховання: проведено віртуальну мандрівку «Перлини природи-заповідники»,та виставку творчих робіт «Палітра планети Земля»

До тижня патріотичного виховання :До Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги в Бережківській публічно-шкільній бібліотеці з юнацькою групою користувачів проведено бібліореквієм «Пам’ятає визволена земля…» та оформлено тематичну виставку-роздум «Дорогами війни-дорогами правди».

 Напередодні свята Великодня  в бібліотеці було проведено годину спілкування з учнями 4 класу «Йде Великдень в кожну хату». Метою заходу було розширити знання дітей про Великоднє свято та один з найголовніших його символів – писанку; познайомити з легендами про писанки та символікою її знаків сприяти відродженню звичаїв та обрядів нашого народу, виховання почуття любові до свого народу. Про історію свята Пасхи дітям розповіла вчитель молодших класів Н.М.Костючок, а самі діти розповідали легенди які побутують в різних регіонах України, традиції святкування Пасхи у своїх родинах, відповідали на запитання вікторини та пограли у « Сліпця». А ще з великим задоволенням групах малювали писанку та оформили ілюстративну виставку «Писанковий дивограй».

 Їй, рідній матусі, дарували свою найсвятішу дитячу любов наші юні читачі на на літературно-музичному святі  «Низенько матері вклонюсь» на яке вони завітали до бібліотеки разом зі своїми мамами.

 Старт веселого літа розпочався традиційно в Міжнародний день захисту дітей святом «Хай буде дитинство щасливим» яке було проведене спільно із  Бережківським дошкільним закладом «Малятко», в ході якого дошкільнята  взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті, переглянули  виставку  книжкових новинок «Книжкові новинки для кожної дитинки»  та виставку дитячих поробок «Руками створена краса», цікаві ігри та конкурси- все це створювало дітям хороший, веселий настрій

До дня Конституції користувачам-дітям запропоновано  переглянути слайд-презентацію «Символи моєї держави» та ознайомитися з викладкою літератури «Сила Закону-сила держави». До Дня Незалежності проведено бібліотечна година «Краса і велич символів держави», «Моя країна – незалежна Україна»

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва, Днем створення УПА і є державним святом.

Напередодні свята у співпраці із ЗОШ пройшла конкурсно-розважальна програма «Ми роду козацького діти» та проведено народознавчий екскурс з учнями 6 класу  «А ми тую козацькую славу збережемо». Метою даної «подорожі» було розширення знань учнів про історію славного українського козацтва, виховання почуття патріотизму, національної гідності та побратимства, популяризація надбань і традицій славних запорожців – оборонців рідної землі , а також любові до України та поваги до історичної спадщини нашого народу.

З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів, донесення до своїх читачів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років у Бережківській публічно-шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку-реквієм «Горить свіча-як пам’ять, як сльоза…», що склалася з документальних матеріалів та художніх творів, які відбивають справжні причини, перебіг та наслідки трагедії. Матеріали представлені на виставці, розраховані на всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії, для учнів 4 класу було проведено годину пам'яті «Дзвони скорботи». Під час заходу увазі користувачів запропоновано перегляд документальних відео та фото-матеріалів, що дали змогу дізнатися про гіркуі пекучу правду. Учні 10 класу з класним керівником Олегом Костючком презентували перед учнями та вчителями колективну творчу справу «З присвятою замордованим Голодом…», в ході якої усі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті».

До вшанування учасників Революції Гідності у бібліотеці проведено :годину-роздум «Революція Гідності – важкий іспит для України» та запропоновано перегляд книжково-газетних матеріалів під назвою «Гідності –бути».

Щороку 10 грудня відзначається День прав людини. Саме цій даті була присвячена зустріч бібліотекаря Л. Покидько з учнями молодшого шкільного віку. Для них було проведено правовий калейдоскоп «Права людини починаються з прав дитини». На якому йшла мова про те ,що людина- найдорожчий скарб на планеті Земля» і незважаючи на те що ви ще маленькі, ви все одно люди, які маєте права. Свої права ви можете знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані ваші права, якими ви можете користуватися до 18-ти років, тому що після цього ви стаєте дорослими» .  Метою даного заходу було ознайомлення дітей з їхніми правами і обов'язками, які визнані Конвенцією про права дитини , навчити правильно реалізовувати свої права.

    Діти подорожували правовою країною, пригадали деякі статті «Конвенції ООН про права дитини» Провели цікаву ситуаційну гру «З героями казок по статтях Конвенції» , де вони мали змогу активно проявити себе, відповідаючи на каверзні запитання та здійснили подорож разом з казковими героями по статтях Конвенції ООН про права дитини,  а ще складали пазл із малюнками про права дітей та  із задоволенням визначали порушення прав у грі «Дозволяється-Забороняється».

 В межах державної програми безпеки дорожнього руху  проведено годину безпеки «Ти – пішохід» .

Значна увага приділялася роботі краєзнавчого змісту. Так традиційно проведене свято «Різдвяний ранок»за участю сільського голови Г.С.Красько, виставки-перегляди «Письменники рідного краю-дітям», поповнювалися новими матеріалами папки-накопичувачі «Село моє живу тобою», «Наші сучасники» та ін., дописувалися матеріали в папці «Історія села», створювалися власні електронні ресурси про село,новими карточками поповнювалася краєзнавча картотека.

  Для того, щоб  діти-користувачі могли більше дізнатись про наших земляків оформляються папки « Наші сучасники», та «Видатні особистості села».

  Для популяризації краєзнавчої літератури  оформлено книжкові полички «Впізнаймо в слові рідний край», «Поетичні перлини Полісся». До неї звертаються як дорослі користувачі так і діти, котрим треба підготуватися до уроків літератури на тему «Письменники рідного краю»

Протягом звітного року бібліотека проводила літературні години присвячені датам українських письменників. Зокрема з учнями 4 класу проведено літ. годину до «Я маю в серці те,що не вмирає» до дня народження Лесі Українки,  «І знов читаємо Шевченка» до дня народження Т.Шевченка, «Видатний байкар» до Дня народження Л.Глібова та проведено інтелект-гру «Розгубилися байки». Метою цих було збагатити знання учнів про письменників, допомогти їм скласти цілісне уявлення про них як про митців, громадян; розвивати    мислення учнів, навики висловлювання та узагальнення своїх думок, виразного читання ліричних творів, потяг до пошукової діяльності,виховувати  в учнів патріотичні почуття, прагнення стати справжнім громадянином своєї держави.

 Протягом звітного року проводились бесіди з читачами про правила користування бібліотекою на тему «Книгу берегти-життя їй продовжити», екскурсії до бібліотеки,вересневі зустрічі в бібліотеці

Книга- це один з головних засобів навчання та розвитку. Спілкування з книгою допомагає оволодіти знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій.Читати дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати до читання книжок, популяризує книгу . розвиває художній смак і самостійність висловлення власної думки. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм популяризації літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг. Саме з цією метою в нашій бібліотеці було організовано пізнавально-оглядову екскурсію під назвою « У світі книги чарівної» із циклу «Вересневі зустрічі у бібліотеці». До публічно-шкільної бібліотеки завітали учні другого класу місцевої школи разом зі своєю учителькою С.М.Лущик. В ході зустрічі бібліотекар ознайомила дітей із книжковим фондом бібліотеки, провівши захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, ознайомила дітей із правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла про абетковий каталог. Цікавим доповненням до екскурсії стала літературна гра «Казковими стежинами» та аукціон загадок. Діти, які побували в цей день на екскурсії, записалися до бібліотеки і стали нашими користувачами. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності.  У бібліотеці оформлено ігровий куточок «Прийди. Візьми. Пограйся» що є дуже популярним серед читачів-дітей і який сприяє творчому розвитку дитини.

Популяризація фонду здійснювалась за допомогою оформлення тематичних полиць,книжкових виставок: «Казкова планета» , «Любій  малечі про цікаві речі» - тематична полиця, «В усі пори року прекрасна земля», «Українські письменники-дітям» - виставка-перегляд,  «Ювілейний книгоград»-виставка-перегляд книг-ювілярів 2016року тощо.

  Напередодні Дня Соборності України користувачам було запропоновано книжкову виставку «День Соборності. Історія та сучасність» та проведено інформаційну годину « Україна є, була і буде…» , « Крути-наша слава, наша історія» година пам'яті героїв Крут.

22 січня 1919 року відбулася знаменна подія в історії українського народу - об'єднання двох суверенних українських держав - Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну державу, а 22 січня стало Днем соборності України.

Цій події була присвячена тематична година «У єдності – наша сила». Гаслом заходу стали слова: «Тільки разом, моя Україно, ми піднімемось з рабських колін». В ході години прозвучали вірші та пісні про Україну. Десятикласники ознайомили присутніх з хронологією історичних подій січня 1919 року. Кульмінацією свята стала спільна молитва за Україну.

  • 19 лютого 2015 року бібліотекарем Бережківської публічно-шкільної бібліотеки Покидько Л. спільно із педагогом–організатором Бережківської ЗОШ І-ІІІ ст. Сергеєвою О , учнямиБережківської ЗОШ І-ІІІ ст.. було проведено годину-реквієм «Небесна сотня в небо полетіла». Вчитель історії Микола Петрушко ознайомив учнів з трагічними подіями які відбувалися на майдані. Присутні переглянули слайд-презентацію «Зима, що нас змінила» про героїв, які загинули на вулиці Грушевського у лютому 2014 року. Учасники заходу під гімн євромайдану «Плине кача» запалили свічку пам’яті яку передавали один одному і вшанували усіх загиблих хвилиною мовчання. Захід було завершено Гімном України, який виконали усі присутні.

Традиційно, в кінці березня в бібліотеці з метою заохочення дітей до систематичного читання та формування компетентного користувача, здатного творчо мислити, користуватися набутою інформацією, популяризації найкращих надбань української та світової літератури проходив «Тиждень дитячої та юнацької книги», в ході якого було проведено ряд заходів з популяризації дитячої літератури, а саме, в шкільній бібліотеці проводився відкритий перегляд літератури „ Книга - джерело знань ”, тематичні виставки, інформаційне повідомлення «Країна улюблених книг», бібліотечні уроки, інтелектуальна гра «Найкращий читач бібліотеки», усний журнал «Живи,книго!».

 

  1. листопада - День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Ми — українці. Живемо у вільній не­залежній державі — Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А вона у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. З нагоди цього свята в бібліотеці відбувся поетичний марафон, під час якого прозвучали поезії про рідну мову, про Україну, Непомітно промайнув час, її Величність поезія об’єднала всіх в єдине ціле. Ніхто не поспішав розходитися, перебуваючи під враженням поетичних рядків.

До Дня скорботи і памяті жертв ВВвійни в Україні пройшла інформаційна година «Заради миру пам’ятаймо про війну»задля вшановувати пам'яті тих, хто захищав рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни. Наш громадянський обов'язок - зберегти і увічнити пам'ять усіх полеглих, з повагою до ветеранів Великої Вітчизняної війни виховувати молоде покоління. Також бібліотека взяла участь у Вікі-проекті «Долі обпалені війною».

Проводились заходи присвячені народним та Державним символам України, Дню Незалежності України, Дню Конституції України, Дню рідної мови. Була проведена  бесіда біля тем. полички «Краса і велич символів держави», - історично-правова година «Моя країна-незалежна Україна»

 До Дня Конституції підготовлено слайд- презентацію « Сторінками Конституції України»

До річниці революції гідності користувачам бібліотеки було представлено ілюстративну виставку присвячену подіям на майдані Незалежності України «Від революції гідності-до гідного життя»

  «Плекаймо рідну мову» під такою назвою був організований літературно-тематичний вечір присвячений Дню рідної мови,а декларування віршів про рідну мову називався «Яка чудова українська мова».

Цьогоріч Україна вперше святкувала іще одне своє національне свято  – День захисника України, яке по-праву можна назвати священним. Цей день  символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. Та й збігається він з великим релігійним святом Покрови. А ще 14 жовтня – це День українського козацтва,  цей день традиційно вважається днем створення Української повстанської армії. Тож, вибір дати 14 жовтня для святкування Дня захисника України є історичною традицією вшанування українського війська саме на Покрову. Цьому   було присвячено шоу-ерудитів « Я люблю Україну» та книжково-ілюстративну виставку «Тої слави козацької повік не забудем». Активні учасники та переможці конкурсів нагороджені подяками та грамотами. Вказані заходи допомагають учням виявити свої знання, начитаність, кмітливість, фантазію, розкривають творчі нахили і здібності.

25.03.2015 року  група учнівської молоді Бережківської ЗОШ I-IIIступенів відвідали  історико-етнографічний музей м.Дубровиця. Гостини до етнографічного музею — це унікальний за своїм змістом екскурс сторінками історії рідного краю.

 Метою даного заходу було залучення учнівської молоді до вивчення історії свого краю та підвищення рівня своїх знань, сприяння вихованню патріотизму, поваги до народних звичаїв, традицій.

Учні захоплююче слухали цікаву і змістовну розповідь директора музею Гром Наталії Миколаївни.

ІНФОРМАЦІЙНА ТА ДОВІДКОВОБІБЛІОГРАФІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 q Екскурсії для учнів 1-х класів та дошкільників

 q Бібліотечно-бібліографічні заняття, уроки, консультації

 q Бібліомандрівки по словниках та довідниках

q Консультації з написання проектних робіт

З метою виховання культури читання в бібліотеці протягом року проводились:

 v бібліотечні уроки «Інформаційне серце бібліотеки»

 v бібліотечні уроки «Мандрівка по Бібліомісту» (для дітей 7-9 років):

v надавались бібліографічні довідки в режимі «запитання – відповідь», v надавались консультації з написання проектних робіт та рефератів  v проводились тематичні перегляди нової літератури «Зупинись на хвилинку, подивись на новинку»,

v екскурсії для учнів 1-х класів та дошкільнят «У книжковому царстві»

До Дня Перемоги у ВВв  був організований літературно-тематичний вечір «Пам'ятаємо. Шануємо. Вклоняємось». Присвятили хвилину пам'яті тим, кого немає серед живих. Пам'ять про цих людей назавжди залишиться у наших серцях. А доповненням вечора стала книжкова виставка « І книги боролися…» на якій були представлені книги про війну.

До Дня скорботи і пам'яті жертв ВВвійни в Україні пройшла інформаційна година « Стала пам'ять людська обеліском».

 До Дня Конституції та Незалежності України оформлено книжкова виставка-інформація  «Свою Україну любіть…», інформаційна година « Пилип Орлик і перша Конституція  України»,.Бібліотечна година до Дня прапора України « Прапор свій здіймаєм гордо» ознайомила присутніх із історією прапора України На цьому заході користувачі дізналися про державні та національні символи України,

значення кольорів нашого прапору і взяли участь у вікторині "Наші святині".

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги залишається найпопулярнішим святом весняних канікул. Саме тоді відбувається зустріч читачів з улюбленими літературними творами.

 В бібліотеці тиждень дитячої та юнацької книги проходив під девізом:

«Чарівну силу має книга – я хочу стати теж чарівником!”. Традиційно тиждень

розпочинався екскурсіями до бібліотеки «Чарівна оселя книжок». Презентація книжкової виставки «Українська книга – оберіг нації, її гордість, її краса» викликала

у хлопців і дівчат багато питань і бажання прочитати запропоновані книги. В рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги були проведені такі заходи: Виставка  творчих робіт "Книга - наш друг і порадник"
Конкурс-виставка дитячих малюнків "Мій улюблений герой"
 Проведення анкетування для учнів 7-х класів "Бібліотека читач"
Бібліотечний урок "Інтернет - найсучасніше джерело інформації"
Свято книги "Усвіті казки".
Пізнавальною для маленьких читачів стала і віртуальна  ретро- подорож «Від книги рукописної до електронної». Свято закінчилось записом нових читачів до бібліотеки та активним знайомством усіх присутніх із новими книгами, яскравими журналами, які були представлені в бібліотеці.

   28 лютого 2014 року в Бережківській бібліотеці пройшов І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання „Найкращий читач України-2014”, у якому взяли участь  учні з 6-7-8кл. Переможцями стали:Владислава Шиловець та Юлія Разкевич.

   У березні традиційно пройшли «Шевченківські дні у бібліотеці» присвячені 200-річчю Т.Г.Шевченка. Протягом року до уваги наших користувачів була представлена  книжкова виставка «Великий Кобзар України» про життєвий та творчий Т.Г. Шевченка. Як доповнення

до виставки були організовано книжкоийі огляд «Вінок великому Кобзареві».

Протягом тижня бібліотекарям та . поетична година «Шевченківське слово у віках не старіє», для учнів молодшого шкільного віку година спілкування «Іду з дитинства до Тараса, а з читачами дошкільного віку проведено літературну годину «Маленьким від Великого Тараса».З метою популяризації літератури рідного краю проведено презентацію збірки поезій « Розмалюю фарбами буденність сірих стін» Вікторії Селезень та оформлено книжкову виставку «Письменники краю – дітям».

В умовах несприятливої екологічної ситуації в країні і світі проблеми екологічної освіти населення  протягом довгого часу незмінно перебувають в центрі уваги нашої бібліотеки. Не став винятком і минулий 2014 рік. Бібліотека проводила заходи екологічної тематики.  Так в бібліотеці діє постійно діюча книжкова виставка  «Чарівне моє довкілля» до Всесвітнього дня Землі сприяли формуванню позитивних почуттів у читачів до рідної природи, та навколишньої краси, що зникає в результаті недбалого ставлення до неї людей». В квітні місяці в було проведено відео -перегляд фільму «Дзвони екологічної біди», з нагоди річниці аварії на Чорнобільській АЕС,оформлено виставку творів дитячих письменників про природу «Чудовий світ природи», формування у юнацтва турботливого становлення до екології, тваринного і рослиного світу. При проведенні «Тижня екології» бібліотекар підбирає літературу відповідної тематики , що популяризує бережливе ставлення до природи.

  Аби організувати змістовне, цікаве дозвілля дітей під час літніх канікул в бібліотеці діяла акція «Канікули з книгою» перед початком якої було презентовано книги рекомендовані для позакласного читання і кожен  бажаючий зміг почитати в бібліотеці або ж взяти до дому. Що сприяло залученню до бібліотеки нових користувачів та заохочення до читання.

   З метою популяризації книги та читання в бібліотеці протягом року експонуються книжкові виставки різні заформою та тематикою. «Письменники-ювіляри 2014року» - виставка – календар,  виставка – порада «Книжкове літо», яка створена на допомогу читанню у літні канікули. Є постійно діючі виставки «Детективний космодром», «Планета фантазія», «Книжкове сузір’я »

  Бібліотека  пропонувала своїм користувачам персональні виставки літератури до Дня народження українського письменника С. Руданського, О. Довженка, Остапа Вишні.

     У вересні були організовані екскурсії для найменших користувачів вихованців

Дитячого садка «Малятко» та першокласників.

    Дня святого Миколая найбільше чекають діди, вони намагаються бути слухняними і

чемними, щоб отримати солодкий «миколайчик». В межах цього разом із школою проведено театралізоване свято «На гостини до Миколая».Діти взяли дуже активну участь.

Було дуже багато чудових малюнків, а солодкі гостинці були винагородою кожному, хто прийшов на свято.

  Протягом року бібліотека надала користувачам платних послуг на суму 324 грн.

За допомогою бібліотечних засобів та мультимедійних технологій: викликати у

дітей прагнення до занять спортом та здорового способу життя; Викликати зацікавленість

спортивним життям країни; Навчити бережливому відношенню до свого здоров'я;

Прищепити думку про цінність людського життя .